LIVE           051300300   0802255         Frekvence

V Ljutomeru slavili Danci

Prleška prestolnica gostila okrog 200 mladih debaterjev
Ključne besede: Ljutomer, Danci, debaterji, Danska, ZDA
Minuli konec tedna je v prleški prestolnici potekal v okviru 14. mednarodnega debatnega turnirja, ki se ga je udeležilo okrog 200 dijakov, mentorjev in sodnikov. Na turnirju je sodelovalo je 50 ekip iz 14 držav. Turnir so ekipe izkoristile za pripravo na julijsko svetovno prvenstvo v Nemčiji. V veliki finale 14. mednarodnega debatnega turnirja sta se uvrstili ekipi Danske in ZDA, slavili pa so Danci. Izmed slovenskih ekip se je najvišje zavihtela ekipa Gimnazije Bežigrad iz Ljubljane, ki je izpadla v polfinalu. Ekipi ljutomerskih gimnazijcev sta se uvrstili na 21. in 22.mesto. V sklopu mednarodnega debatnega turnirja je v prleški prestolnici potekalo tudi državno tekmovanje v angleški debati. Slavila je ekipa Gimnazije Bežigrad, drugo mesto je zasedla Druga gimnazija Maribor, tretje pa Gimnazija Trbovlje. Ekipi ljutomerskih gimnazijcev pa sta se uvrstili na četrto in peto mesto.