09. 05. 2018 ob 09:40
Za Gorenje tri zavezujoče ponudbe zainteresiranih azijskih strateških partnerjev
Ključne besede: Gorenje, ponudbe, azijski strateški partnerji
V Gorenju so prejeli tri zavezujoče ponudbe zainteresiranih strateških partnerjev iz Azije. Po neuradnih podatkih gre za kitajska podjetja, čeprav v Gorenju v postopku zbiranja ponudb ne razkrivajo interesentov. Zavezani so namreč k zaupnosti. Vsa tri podjetja so se ponudbo za strateško sodelovanje odločila posredovati po skrbnem pregledu poslovanja. V Gorenju bodo zdaj zavezujoče ponudbe pregledali, naslednjo informacijo o postopku pa bodo objavili do 15. maja.
Nezavezujoče ponudbe so oddali štirje potencialni strateški partnerji, skrbni pregled pa so opravili trije, ki prihajajo iz Azije. Vsi so aktivni v Gorenjevi panogi, torej v proizvodnji bele tehnike in gospodinjskih aparatov, in so posredovali ponudbo za prevzem najmanj 50 odstotkov in ene delnice podjetja.
Po neuradnih informacijah Financ so zavezujoče ponudbe oddala tri kitajska podjetja - Haier, Hefei Meiling in Hisense Electric.