LIVE           051300300   0802255         Frekvence

Dve minuti po izključitvi trenerja Gianmarca Pozzecca so Italijani prvič povedli.
Ključne besede: košarka, Gianmarco, Pozzecco, zmaga, eksplozija, čustva
Za največje presenečenje dosedanjega dela prvenstva so poskrbeli Italijani, ki so včeraj v osmini finala domov poslali favorizirano izbrano vrsto Srbije z Nikolo Jokičem na čelu. Ob zaostanku 57:61 so v petindvajseti minuti sodniki izključili italijanskega selektorja Gianmarca Pozzecca, ki se je neprestano znašal nad sodniki. Od igralcev se je poslavljal vsaj minuto, vsakega je tudi poljubil. Po štirih zaporednih trojkah se je sredi zadnje četrtine Srbija znašla v mrtvem kotu. Za zmago in četrtfinale so kar štirje Italijani dali več kot 15 točk, za največ točk je poskrbel Marco Spissu. Čustva pa so selektorju Pozzeccu spet eksplodirala ob koncu tekme, ko je lahko končno pozdravil svoje junake. Potem je Pozzecco na hodnikih berlinske dvorane poskrbel še za eno presenečenje, v objem je skočil Grku Giannisu Antetokounmpu, ko se je ta odpravljal na svojo tekmo osmine finala.   ???? Gianmarco Pozzecco going crazy near the tunnel after beating ???? Serbia is of the craziest moments in #EuroBasket history ?? pic.twitter.com/BeVbw0GBt6 — BasketNews (@BasketNews_com) September 11, 2022